• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 021−22873272

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آموزش ابزاری برای همگام شدن با تحولات سازمانی و تغییرات اجتماعی است. از آموزش می­توان به عنوان ابزاری مناسب و اثر بخش برای به ثمر رساندن شایستگی­های کارکنان در جهت برقراری اهداف سازمان استفاده کرد.

 

اصول مدیریت کیفیت که بر مبنای استانداردهای سری ISO 9000 وISO 10000 تدوین شده، بر اهمیت مدیریت منابع انسانی و نیاز به آموزش مناسب کاربردی تأکید دارد.

بر مبناي اين اصول، مشتريان احتمالاً به هر دو جنبه، يعني ميزان تعهد سازمان به منابع انساني خود و همچنين توانايي سازمان براي نشان‌دادن راهبرد مورد استفاده براي بهبود شايستگي كاركنان خود، توجه دارند و به آن‌ها ارج مي‌نهند.

كاركنان در تمامي سطوح بايستي آموزش ببينند به گونه‌اي كه تعهد سازمان در عرضه محصولات و خدمات با كيفيت لازم و در يك بازارِ به سرعت در حال تغيير كه در آن خواسته‌ها و انتظارات مشتريان دايماً افزايش مي‌يابد، برآورده گردد.

استاندارد فوق همه نوع آموزش و تحصیلات را شامل می­شود. یکی از ویژگی­های بارز این استاندارد توجه به نیازسنجی فراگیر و همه جانبه فرایند می­باشد.

استانداردISO 10015 به عنوان یک ابزار مدیریت کیفیت به کار می­رود. استفاده از این استاندارد بر کیفیت خدمات آموزشی که توسط دولت و سازمانهای خصوصی ارائه می شود نیز تاثیر می­گذارد.

اين استاندارد راهنمايي‌هايي را جهت ياري رساندن به سازمان و كاركنان آن هنگام پرداختن به مسائل آموزشي ارايه مي‌دهد. اين استاندارد مي‌تواند هرگاه به منظور تفسير موارد "تحصيلات" و"آموزش" در استانداردهاي مديريت كيفيت و تضمين كيفيت سري ISO 9000نيز به راهنمايي نياز باشد، مورد استفاده قرار گيرد. هر نوع ارجاع به آموزش در اين استاندارد همه نوع آموزش و تحصيلات را شامل مي‌شود.

اهداف سازمان در زمينه بهبود مداوم، از جمله در رابطه با عملكرد كاركنان آن، ممكن است تحت تأثير عوامل متعدد داخلي و بيروني از قبيل تغييرات بازار، فناوري، نوآوري و خواسته‌ها و يا الزامات مشتريان و ساير طرف‌هاي ذينفع قرار گيرد. اين گونه تغييرات سازمان را ملزم مي‌سازد تا نيازهاي مرتبط به شايستگي در سازمان خود را مورد تحليل قرار دهد.

کاربرد این استاندارد افزایش تأثیر و اثربخشی سیستم­ها و برنامه­های آموزشی در جهت بازدهی سرمایه گذاری آموزشی است. این استاندارد در دسامبر 1999 و توسط نمایندگان 22 کشور طراحی شد و در اکتبر 2005 مورد بازبینی قرار گرفت. در سال 1382 این استاندارد مورد تأیید کمیته ملی استاندارد ایران قرار گرفت. از سال 2005 تا کنون نسخه­های به روز شده این استاندارد تدوین و منتشر شده و مبنای بسیاری از سامانه­های EMIS قرار گرفته است.

بهبود كيفيت از طريق آموزش

نقش اين استاندارد فراهم آوردن راهنمايي جهت ياري رساندن به سازمان‌ها جهت شناسايي و تحليل نيازهاي آموزشي، طراحي و برنامه‌ريزي آموزشي، ارائه آموزش، ارزشيابي نتايج آموزش و پايش و بهبود فرآيند آموزش به منظور دستيابي به اهداف آن مي‌باشد. اين استاندارد بر نقش كمك‌رسانيِ آموزش در بهبود مداوم تأكيد دارد و قصد آن است كه به سازمان‌ها ياري رساند تا آموزش در آن‌ها، سرمايه گذاري اثربخش‌‌تر و كارآتري باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سامانه iran-lms.com مرجع دوره های تخصصی (آنلاین و حضوری) و محصولات آموزش الکترونیکی (elearning products) در کشور می باشد.

درباره iran-lms.com

گروه Iran LMS، یک گروه آموزشی می­ باشد که توسط مدیران شرکت ایده پردازان نسل آریا، و با هدف نهادینه ساختن فرهنگ راه ­اندازی و بکار گیری آموزش مجازی در جامعه آموزشی کشور راه ­اندازی گردید.

خدمات iran-lms.comعبارتند از :

  • استقرار آموزش الکترونیکی در سازمان ها
  • ارائه محصولات آموزش الکترونیکی
  • مرجع آموزش های آنلاین
  • برگزاری دوره های تخصصی آنلاین و حضوری

راه های تماس با مشاورین آموزشی

می توانید از طریق ایمیل و یا تماس مستقیم با بخش پشتیبانی شرکت در تماس باشید.

آدرس ایمیل :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره تماس شرکت  : 88768500-۰۲۱