• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • (021) 22864758 - 88474875

مزایای آموزش الکترونیکی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هدف آموزش الکترونيکي ارتقاي دانش و مهارتهاي نيروي انساني با بهکارگيري برنامه اي به روز و مقرون به صرفه است.

 

مزايا و محدوديتهاي آموزش الکترونيکي

هدف آموزش الکترونيکي ارتقاي دانش و مهارتهاي نيروي انساني با بهکارگيري برنامه اي به روز و مقرون به صرفه است. حتي اگر کارمندان مؤسسه اي وقت کافي براي حضور در کلاسهاي سنتي داشته باشند ، باز هم آموزشهاي زنده مبتني بر کلاس درس هزينه بالايي براي شرکت ايجاد خواهد کرد. علاوه بر اين ، کارمندان بايد همزمان با پيشرفت فناوري ، اطلاعات خود را به روز کنند. از مزاياي ديگر آموزش الکترونيک مي توان به اين موارد اشاره کرد.

 

الف. آموزش هميشگي براي همه کس و در همه جا:

در اين نوع آموزش ، دسترسي فراگيران به مطالب ومحتواي دوره وابسته به زمان ومکان نيست. اينترنت مي تواند اره حلي منطقي براي سازمانها باشد و دستيابي به اهداف آموزشي آنها را محقق سازد. از طريق شبکه هاي رايانه اي دسترسي به آموزش الکترونيک دائمي بوده و محدوديتي از لحاظ استفاده از آن براي کارمندان ، دانشجويان و نيز بقيه افراد جامعه وجود ندارد. تنها نياز اصلي براي استفاده از آموزش مبتني بر رايانه و آموزشهاي Online ، داشتن يک رايانه است.

همچنين ، در آموزش الکترونيکي افراد قادرند در هر ساعت از شبانه روز و در تمام هفته به فراگيري اطلاعات مورد نيازشان بپردازند.

 

ب. صرفه جويي در هزينه ها:

درآموزش الکترونيکي از هزينه هاي رفت وآمد و هزينه هاي مربوط به اساتيد و مشاوران کاسته و از اتلاف وقت جلوگيري مي شود. در اين آموزش ، دوره هاي آموزشي مي توانند به جلسات کوتاه تري تقسيم شده و در عوض در روزها و هفته هاي بيشتري ارائه شوند.درآموزش الکترونيکي ، مؤسسات کارمندان خود را دست نمي دهند و بازدهي کارکنان افزايش مي يابد ، زيرا به رفت و آمد در ساعات پرترافيک نياز نيست.

 

پ. همکاري و تعامل:

راه حل آموزش الکترونيکي ، همچون آموزش سنتي ،موجب تعامل بين دانشجو و استاد براي درک بهتر مفاهيم مي شود بااين تفاوت که در بحث بين دو دانش آموز ، ديگر اعضاي کلاس مي توانند بدون توجه به بحث ، به ادامه آموزش بپردازند و ناگزير از شرکت در بحث نمي شوند.

فنون ارتباطات و تدريس در محيط Online، تعاملها را ممکن مي سازد. تعامل در آموزش الکترونيکي در محيطهايي مانند اتاقهاي گفتگو (Chat Rooms) ، پست الکترونيک (e-Mail) ، تابلوهاي اعلانات (Bulletin Board) و غيره امکان پذير است.

 

ت. يادگيري بدون واهمه:

دانشجوياني که در يک دوره Online ثبت نام مي کنند، وارد محيط عاري از ريسک (Risk Free) مي شوند که مي توانند در آن موارد جديدي را آزمايش کنند و مرتکب اشتباه شوند بدون اينکه خود را در معرض قضاوت ديگران قرار دهند. اين قابليت ف به ويژه زماني ارزش دارد که دانش آموزان يادگيري مهارت هايي نظير تصميم گيري و رهبري را تجربه مي کنند. محيط عاري از ترس ، قدرت اعتمادبه نفس و خلاقيت فراگيران را بالا خواهد برد.

 

ث. قابليت انتخاب سطوح مختلف:

در آموزش الکترونيکي ، دانشجويان با توجه به راهنمايي هاي انجام شده ، مي توانند سطوح و دوره هاي آموزشي مورد نيازشان را در کوتاه ترين زمان ممکن انتخاب کنند. در هر مرحله از آموزش الکترونيکي که دانشجواحساس کندسطح مورد نيازش رابه درستي انتخاب نکرده است ، مي تواند با گذراندن مراحل لازم وارد ديگر سطوح دوره هاي آموزشي شود.

 

ج. سنجش سطح در هر مقطع:

در آموزش الکترونيکي ، براي دانشجو ، قبل از ورود به دوره آموزشي ، يک مرحله آزمون در دوره انتخابي گذاشته مي شود که دانشجو با توجه به اطلاعات قبلي خود و نتايج اين آزمون ، براي ادامه آموزش تصميم مي گيرد. به علاوه ، در هر زمان از دوره آموزشي دانشجو مي تواند در آزمون پايان دوره شرکت کرده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسايي کند.

 

چ. آموزش به روز:

براي مؤسسات و شرکتهاي توليدي و آموزشي مسئله مهم تربيت نيروها با توجه به پيشرفت فناوري است تا آنها را براي ورود به بازارهاي رقابت و کسب سود بيشتر آماده کنند.

در آموزش الکترونيکي ، مديران آموزشي مي توانند صفحات و محتواهاي آموزشي خود را باتوجه به نيازهاي جامعه و بازار کار ،لحظه به لحظه تغيير دهند در حالي که درآموزش سنتي مراحل بازبيني و تغيير محتوا ، ماهها به طول مي انجامد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

moodle icon

MOODLE

 
سيستم مديريت يادگيري Moodle گروه Iran LMS، جدیدترین نسخه فارسی سازی شده سيستم متن ‌باز Moodle مي‌باشد كه به زبان PHP نوشته شده و از پايگاه داده MySQL استفاده مي‌نمايد.

EMIS

 
سیستم جامع مدیریت اطلاعات آموزش یا (EMIS ) نرم افزاریست که مدیریت فرآیند آموزش سازمانی را با تکیه بر استاندارد آموزشی ISO10015 و به منظور سازماندهی اطلاعات مرتبط با مدیریت توسعه آموزشی بر عهده دارد.
lms icon

LMS

 
سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (Learning Management System) نرم افزاری است که فعالیت آموزش گیرنده را ثبت و پیگیری می کند.

Adobe Connect

 
نرم‌افزاری برای ارائه مطالب ، کلاس‌های آموزشی آنلاین،‌ وب کنفرانس و اشتراک گذاری Desktop می باشد.با امکان استفاده در اندروید و IOS

اطلاعات تماس

نشانی:

تهران، خیایابان سهروردی شمالی، تقاطع عباس آباد، پ 473، طبقه سوم


تلفن:

021-88474875

logo-samandehi